Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 8. prosince 2022 Květoslava

Motivace ruského vojáka odejít na frontu

28. 09. 2022 8:39:32
Dnes je tomu týden, co byla v Rusku zahájena mobilizace. Akt, který rozdělil národ na dva tábory. Uprchlíky před válkou a ty, kteří splnili rozkaz a nastoupili dle rozkazu. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Málokdo z nás si dovede představit, že by byl ve 21.století naverbován do války. Veškerý život a návyky nechat doma a odejít bojovat za svou zemi. V případě obrany státu by mnohý z nás neváhal, ale odejít bojovat do války, kterou započal diktátor zcela záměrně?? Šílenství v čiré podobě. Rusko je rozděleno na dva tábory. Ten, co šel a ten, co volil útěk. Jaký je mezi nimi rozdíl??

Jdu, protože musím: Ti, co narukovali

Máme zde první skupinu. Ti, co odešli k mobilizaci. Tato kategorie je diskutabilní. Máte tam lidi, co pevně věří Putinovo režimu, ale i ty, kteří ani jinou možnost neměli, protože k útěku nemají majetky. Jsou to většinou lidé z nižší vrstvy, bez vzdělání, kteří jsou manipulovatelní. Dejte jim najíst a dostatek vodky a půjdou s vámi na konec světa. Putinovi fanatici vodku nepotřebují. Jdou do války, protože si to matička Rus žádá. Jejich nadšení končí v momentě, kdy nastoupí do kasáren. Nafasují staré, moly prožrané uniformy, samopaly z dob SSSR (je to na nich vidět), co podle opotřebení pamatují snad ještě válku v Afghánistánu a seznam toho, co si mají nechat poslat z domova. Ten seznam obsahu prakticky vše, co voják do pole potřebuje. Od lékárničky po spacák.

Špatné jídlo (moc ho ani není) výcvik je čeká minimální, a pak co nejdříve na frontu. Bojová kvalita těchto vojáků??? Velení s nimi plánuje zacpat díry na frontě. Budou mít obří ztráty, protože nedovedou čelit moderní armádě a vzhledem ke špatným zásobovacím podmínkám budou hojně dezertovat. Výsledek? Uvidíme scény jak za První světové války, kdy se budou celé pluky vzdávat nepříteli.

Do války nejdu! - Ti co utíkají

Podle opozičního listu Novaja Gazeta již z Ruska uteklo 260 000 mužů, kteří odmítají narukovat. Co jsou vlastně zač? Shrneme si fakt. Ti, kteří opravdu nenáviděli Putina za to, že 24.2 rozpoutal válku na Ukrajině, již odcestovali. Ti, kteří utíkají nyní jsou lidé, kteří doposud válku nevnímali. Ano, byla tady speciální operace, ale ta se kromě sankcí běžných Rusů netýkala. Sice přišli o výdobytky západu, ale válka byla daleko. Nijak nezasahovala do jejich života. Teď, je to ale jiné. Válka vstoupila do jejich života a Putin jim řekl: "Jdeš bojovat, chlape." A v tento moment nastal zlom. Jít bojovat na Ukrajinu? Proč? To nám celou dobu v televizi lhali, že vyhráváme? Máme přeci největší armádu světa ne? V televizi to říkali. Proč já bych měl riskovat život? Mnohým se vybavila válka v Čečensku, která stála Rusy tisíce mrtvých a zmrzačených mužů. Spousta těch, na které se mobilizace vztahuje tu válku zažili. Někteří pamatují i peklo Afghánistánu a krvelačné "mudžiky." Kdo se chce nechat dobrovolně zabít? A pro Putina? Vždyť nás nikdo nenapadl, my útočíme! Nejde o obranu vlasti, jako když naši dědové a pradědové šli proti Hitlerovi a matka Rus byla napadena! Rozhodnutí prchnout je zde! Tyto muže plně chápu. Jak říkám. Kdyby šlo o obranu země: není problém, ale oni ví, že Putin nevede obranou válku, ale provádí anexi neutrální země. Sbalit kufry, vybrat úspory a utéct kamkoliv to jde. Letenky zmizeli, a kupříkladu do Gruzie míří 50 Km dlouhá kolona aut. Exodus! Putin musí zuřit a nejraději by uzavřel hranice, ale to už si netroufne, protože to už by po Rusku nebyly jen demonstrace a vypálené odvodové kanceláře, ale lidé by ho ukamenovali.

Násilně odvedení: Zoufalost Putinovo režimu

Nesmíme zapomínat na lidi, kteří jsou násilím nuceni narukovat. Jsou to zejména mladí muži, kteří byli zadrženi na protistátních demonstracích a dostali nůž na krk. Buď narukuješ nebo jdeš na sedm let do vězení. Přidejte k tomu fyzický nátlak, vyhrožování vám i rodině a podepsal by každý. Tito muži budou, ale mezi prvními, kteří se na frontě vzdají. Rádi by utekli a vyhli se válce, do které nechtějí, ale musí obléci erár a jít. I tak, ale plánují, jak při první příležitosti vezmou kramle a utečou. No...Chápu je.

Ó Putine, ty imbecile....

Mobilizace v podání Ruska je parodie. Nefunguje logistika, zásobování, vojenský průmysl stojí, protože sankce...Tahle zima bude pro ruskou armádu krutá. Tím se neznevažuje její potenciál, pořád je to kolos a nebezpečí, ale: dosti rezavý kolos. Ruská armáda je ukázkou dokonalé manipulace s médii a propagandou. Roky jsme byli masírováni záběry špičkové techniky a vzorných útvarů, abychom pak zjistili, že to byl mýtus. A nejvíce to odnesou právě Rusové. Zatímco Ukrajina má plnou podporu západu, Rusku nezbyl nikdo. Turecko, Čína, Indie....Kdysi miláčkové dnes otáčí a nechtějí s Ruskem nic mít. Proč taky. Už prohráli, jen si to nechtějí přiznat. Dovedou jen strašit atomovkami a udržovat nás ve strachu. Ale strach, strach mají oni. Bojí se, co přijde, jakmile se opravdu zjistí, že jsme se celé roky báli iluze. Putine...Nehraj imbecila, zachovej se jako chlap a zastřel se v tichosti bunkru. Už jsi svojí zemi zhuntoval dost a to poslední, co chceš je, aby tě davy zlynčovali v ulicích. I takový Stalin a Lenin se ti smějí z pekla a kroutí hlavou, co jsi z jejich země vytvořil za hrůzu...

Autor: Michal Sabó | středa 28.9.2022 8:39 | karma článku: 27.84 | přečteno: 849x

Další články blogera

Michal Sabó

Dozvuky války aneb Češi jako národ krajní pravice?

28.10 se opět konala demonstrace proti vládě. Tisíce lidí pozvedli své prapory a vyrazili do Prahy skandovat svá nesmyslná hesla. Ukázka nespokojenosti nebo snad doklad o radikalizaci Čech?

1.11.2022 v 6:27 | Karma článku: 29.99 | Přečteno: 1718 | Diskuse

Michal Sabó

Izrael míří na Ukrajinu: Blíží se zlom války?

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Tak dlouho se provokuje Izrael, až mu dojde trpělivost, a vrhne se na Ukrajinu. Rusko šílí, Írán se bojí a Ukrajina může slavit. Získala veledůležitého spojence.

18.10.2022 v 6:11 | Karma článku: 29.27 | Přečteno: 977 | Diskuse

Michal Sabó

Putin: Řezník vlastního národa, co bude viset

Dle neoficiálních zpráv, ztratilo Rusko za 8 měsíců "Speciální operace" až 90000 mužů. Přidejme k tomu obří ztráty na technice, vybavení, a každému dojde, že tento psychopat zabil vlastní armádu. Jak dlouho bude ještě u moci?

14.10.2022 v 7:26 | Karma článku: 28.78 | Přečteno: 643 | Diskuse

Michal Sabó

Preventivní útok na Rusko!

Ruské jednotky po celé Ukrajině hoří. Tisíce ruských vojáků v panice utíká směrem k hranicím. Černomořská flotila je v plamenech na dně moře, a veškeré ruské základny od Krymu po Bělorusko hoří...

13.10.2022 v 6:23 | Karma článku: 25.34 | Přečteno: 962 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Bartoň

Opoziční smlouva v Praze

Nová rada hlavního města Prahy vznikne na základě opoziční smlouvy mezi SPOLU a ANO. V Událostech, komentářích dostali prostor zástupci pirátů, topky a ANO tuto novou situaci „vysvětlit“.

7.12.2022 v 10:45 | Karma článku: 25.35 | Přečteno: 606 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Zavraždění tří ruských novinářů ve Středoafrické republice 2018

V Putinově Rusku nejen nepohodlní novináři pravidelně vypadávají z oken, jsou zastřeleni, otráveni, či umírají na „ infarkt „. Policie vždy tvrdí, že spáchali sebevraždu pod vlivem drog, nebo vypadli „ neštˇastnou náhodou „.

6.12.2022 v 21:02 | Karma článku: 10.46 | Přečteno: 257 | Diskuse

Pavel Ďuran

Očima rekonvalescenta

Vstal jsem hrobníkovi z lopaty. Souhlasím se Sašou Mitrofanovem. Petr Fiala mne uklidnil, neboť až odezní krize, zeštíhlí stát.

6.12.2022 v 11:26 | Karma článku: 26.28 | Přečteno: 673 | Diskuse

Jiří Nápravník

Proč je tak drahá elektřina a kde je chyba

V minulém článku o elektřině jsem psal o tom, že v ČR je dostatek elektřiny pro domácnosti, firmy a zbývá i pro export nebo prodej na burze. Okolo ceny elektřiny se objevilo mnoho Fake News, pojďme si to tedy probrat podrobně.

6.12.2022 v 7:48 | Karma článku: 36.10 | Přečteno: 1077 | Diskuse

Jiří Medula

Za všechny proti všem.... aneb budou použity staré triky ?!!!

Předvolební prezidentská kampaň vstupuje do finální fáze. Navzdory původnímu počtu uchazečů se situace velmi vyjasnila. Proto může dojít k velmi zásadní a značnou částí občanů toužebně očekávané změně. Stačí mít rozum a odvahu...

5.12.2022 v 16:47 | Karma článku: 27.45 | Přečteno: 924 |
Počet článků 123 Celková karma 30.15 Průměrná čtenost 1233

Občas si připadám jako jednooký král mezi slepci. Nepochopený, leč stále nad vodou, neb jde přeci jen o tu jízdu, co nazývá se život.

Dcera je výjimečná, říká Julia Robertsová. Hazel oslavila 18. narozeniny

Herečka Julia Robertsová (55) oslavila osmnáctiny svých dvojčat, dcery Hazel a syna Finna společnou vzpomínkovou...

Zemřela Kirstie Alleyová. Hvězda trilogie Kdopak to mluví podlehla rakovině

Po krátkém boji s rakovinou zemřela v 71 letech americká herečka Kirstie Alleyová, hvězda filmové trilogie Kdopak to...

Známý český stylista Jan Pokorný spáchal ve 39 letech sebevraždu

Jeden z nejuznávanějších českých stylistů Jan Pokorný spáchal ve čtvrtek ve svých devětatřiceti letech sebevraždu...

Politik opustil partnerku a děti po šestnácti letech kvůli pornoherečce

Německý politik Hagen Reinhold (44) opustil svoji dlouholetou partnerku Karoline Preislerovou (51), se kterou má tři...

Žádné Uložto! Startuje České kino, za stovku nabízí ke streamování 650 filmů

Oblíbené české filmy, pohádky i seriály ke stažení na jednom místě, legálně a ve vysoké kvalitě slibuje nová platforma...