Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 8. prosince 2022 Květoslava

Atomový hřib nad Kyjevem? Proč Rusko nikdy nepoužije atomové zbraně na Ukrajině?

29. 09. 2022 6:06:28
Ruští "bossové" Dmitrij Medveděv a Vladimir Putin nás neustále masírují svými právy na použití atomových zbraní při obraně vlasti, ale: Pes který štěká, nekouše. Ukážeme si několik důvodů, proč to nezmáčknou. Mají totiž strach.

Od 24.února, kdy ten blázen započal speciální operaci, jsme neustále masírováni zprávami o tom, jak na nás budou padat bomby. Budete pomáhat Ukrajině? Budou bomby...Prd. dodáte na Ukrajinu rakety dlouhého dosahu? Budou rakety. A zase nic. Rusko má panický strach, že jednotkám NATO dojde trpělivost a nalítne na Rusko. Metodika strašení možná fungovala za Studené války, ale dnes je situace jiná. Proč tedy Rusko nezmáčkne onen pomyslný červený knoflík???

1.Kam to hodit?

I kdyby ten blbeček vydal rozkaz k jadernému útoku, tak nemá žádný pragmatický cíl. Hodit něco malého na Kyjev? Charkov? Šílenství. Když vezmete v úvahu základní princip toho, že ukrajinská protiraketová obrana je nyní 100% účinnější než na začátku války, tak je tu pořád riziko blízkosti fronty. Pokud by to hodil na Ukrajinu, musel by nejprve velice rychle stáhnout velké množství svých lidí. Faktor nečekanosti by zmizel a reakce západu by byla tvrdá. A z toho má Putin strach, nemluvě o tom, že by Putinovi klesla popularita, protože by následky bomby ucítili kromě Ukrajiny zejména obyvatelé jeho již skoro anektovaných republik.

2. Utajení? Nula

Svým neustálým vyhrožováním si Putin vysloužil nádherný unikát. Všechny západní, vojenské satelity 24 hodin den co den monitorují ruské základny a "hlídají" náš pokojný spánek. Skoro to až vypadá, že kdyby si Váňa na Sibiři prdnul z přemíry zelí, tak se na západním pobřeží USA rozkmitají dozimetry. Rusko je pod drobnohledem. Díky tomu víme o každém přesunu sil. To se pak špatně plánuje.

3. Amerika se zlobí

Nikdo neví, čím USA pohrozili Rusku. Slíbili, že pokud použijí atomové zbraně, tak bude odplata rychlá, tvrdá, byť jen konvenčními silami, ale: srovnejte armády USA a Ruska. To je v současnosti dost zásadní rozdíl. USA je dnes ten, co vojensky vládne světu (s Čínou za zády) a má prostředky k opravdu fatálnímu útoku. Reakce by nebyla jako za časů minulých tj. atom za atom. USA by kopli rovnou do vosího hnízda. Příklad: Rusko by nebolela americká atomovka, s tou možná i počítají, ale...Oko za oko. Jak by se třeba líbilo Rusku, kdyby během pár minut vzplály jejich tajné základny a laboratoře na Sibiři? A co taková "trapná" náhoda kdyby během chvíle plavala celá ruská flotila dnem vzhůru? Anexe Kaliningradu? Pro NATO s rozjetým Polskem a Pobaltskými zeměmi otázka dnů (oni by se ti mobilizovaní moc nebránili), tajné základny v Sýrii? A co takhle pár elektráren a přehrad? NATO má prostředky jak uvrhnout Rusko do doby kamenné bez použití atomových zbraní. Stojí tohle Rusku za Ukrajinu? Opravdu ne.

4. Čína by Putina kopla do zadku

Byť je Čína "nepřítel" západu, válku nechce. Západ je sice zlý, ale má z něj peníze. Kdyby konflikt eskaloval...Kdo by jim to uhradil? Rusko? Koukněte se na jejich zisky. Čína sama by Rusku uštědřila pořádnou facku, kdyby si dovolili zahájit jaderný útok.

5. Vlastní národ by ho ukamenoval

Když se podíváte na reakci lidí v Rusku na mobilizaci, tak si představte, jak by asi reagovali, kdyby na svého souseda vypálili atomové zbraně. Míra nevole a revolty by stoupla ve všech vrstvách. V destrukci by i slavní Putinovo jestřáby vyrazili do útoku na Kreml. Je rozdíl mezi tím anektovat sousední zemi a vyvolat světový konflikt, nemluvě o tom, že vojenské velení, na které Putin hází veškerou vinu neúspěchu by ani takový rozkaz nemuselo splnit. Prostě Vláďo: Tak dlouho si vlastní národ kopal do řiti, až nastal čas, aby ho on nakopal tobě.

Rusko je úzkých. Proto neustále vyhrožuje bombami. Dělá to roky. Strach je podle nich jediný argument diskuze. Straší nás, a mnozí jim to pořád žerou. Pokud přijmete strach, jste poraženi. Postavte se mu a jste vítězové...
Autor: Michal Sabó | čtvrtek 29.9.2022 6:06 | karma článku: 43.35 | přečteno: 13183x

Další články blogera

Michal Sabó

Dozvuky války aneb Češi jako národ krajní pravice?

28.10 se opět konala demonstrace proti vládě. Tisíce lidí pozvedli své prapory a vyrazili do Prahy skandovat svá nesmyslná hesla. Ukázka nespokojenosti nebo snad doklad o radikalizaci Čech?

1.11.2022 v 6:27 | Karma článku: 29.99 | Přečteno: 1718 | Diskuse

Michal Sabó

Izrael míří na Ukrajinu: Blíží se zlom války?

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Tak dlouho se provokuje Izrael, až mu dojde trpělivost, a vrhne se na Ukrajinu. Rusko šílí, Írán se bojí a Ukrajina může slavit. Získala veledůležitého spojence.

18.10.2022 v 6:11 | Karma článku: 29.27 | Přečteno: 977 | Diskuse

Michal Sabó

Putin: Řezník vlastního národa, co bude viset

Dle neoficiálních zpráv, ztratilo Rusko za 8 měsíců "Speciální operace" až 90000 mužů. Přidejme k tomu obří ztráty na technice, vybavení, a každému dojde, že tento psychopat zabil vlastní armádu. Jak dlouho bude ještě u moci?

14.10.2022 v 7:26 | Karma článku: 28.78 | Přečteno: 643 | Diskuse

Michal Sabó

Preventivní útok na Rusko!

Ruské jednotky po celé Ukrajině hoří. Tisíce ruských vojáků v panice utíká směrem k hranicím. Černomořská flotila je v plamenech na dně moře, a veškeré ruské základny od Krymu po Bělorusko hoří...

13.10.2022 v 6:23 | Karma článku: 25.34 | Přečteno: 962 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Bartoň

Opoziční smlouva v Praze

Nová rada hlavního města Prahy vznikne na základě opoziční smlouvy mezi SPOLU a ANO. V Událostech, komentářích dostali prostor zástupci pirátů, topky a ANO tuto novou situaci „vysvětlit“.

7.12.2022 v 10:45 | Karma článku: 25.35 | Přečteno: 606 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Zavraždění tří ruských novinářů ve Středoafrické republice 2018

V Putinově Rusku nejen nepohodlní novináři pravidelně vypadávají z oken, jsou zastřeleni, otráveni, či umírají na „ infarkt „. Policie vždy tvrdí, že spáchali sebevraždu pod vlivem drog, nebo vypadli „ neštˇastnou náhodou „.

6.12.2022 v 21:02 | Karma článku: 10.46 | Přečteno: 257 | Diskuse

Pavel Ďuran

Očima rekonvalescenta

Vstal jsem hrobníkovi z lopaty. Souhlasím se Sašou Mitrofanovem. Petr Fiala mne uklidnil, neboť až odezní krize, zeštíhlí stát.

6.12.2022 v 11:26 | Karma článku: 26.28 | Přečteno: 673 | Diskuse

Jiří Nápravník

Proč je tak drahá elektřina a kde je chyba

V minulém článku o elektřině jsem psal o tom, že v ČR je dostatek elektřiny pro domácnosti, firmy a zbývá i pro export nebo prodej na burze. Okolo ceny elektřiny se objevilo mnoho Fake News, pojďme si to tedy probrat podrobně.

6.12.2022 v 7:48 | Karma článku: 36.10 | Přečteno: 1077 | Diskuse

Jiří Medula

Za všechny proti všem.... aneb budou použity staré triky ?!!!

Předvolební prezidentská kampaň vstupuje do finální fáze. Navzdory původnímu počtu uchazečů se situace velmi vyjasnila. Proto může dojít k velmi zásadní a značnou částí občanů toužebně očekávané změně. Stačí mít rozum a odvahu...

5.12.2022 v 16:47 | Karma článku: 27.45 | Přečteno: 924 |
Počet článků 123 Celková karma 30.15 Průměrná čtenost 1233

Občas si připadám jako jednooký král mezi slepci. Nepochopený, leč stále nad vodou, neb jde přeci jen o tu jízdu, co nazývá se život.

Dcera je výjimečná, říká Julia Robertsová. Hazel oslavila 18. narozeniny

Herečka Julia Robertsová (55) oslavila osmnáctiny svých dvojčat, dcery Hazel a syna Finna společnou vzpomínkovou...

Zemřela Kirstie Alleyová. Hvězda trilogie Kdopak to mluví podlehla rakovině

Po krátkém boji s rakovinou zemřela v 71 letech americká herečka Kirstie Alleyová, hvězda filmové trilogie Kdopak to...

Známý český stylista Jan Pokorný spáchal ve 39 letech sebevraždu

Jeden z nejuznávanějších českých stylistů Jan Pokorný spáchal ve čtvrtek ve svých devětatřiceti letech sebevraždu...

Politik opustil partnerku a děti po šestnácti letech kvůli pornoherečce

Německý politik Hagen Reinhold (44) opustil svoji dlouholetou partnerku Karoline Preislerovou (51), se kterou má tři...

Žádné Uložto! Startuje České kino, za stovku nabízí ke streamování 650 filmů

Oblíbené české filmy, pohádky i seriály ke stažení na jednom místě, legálně a ve vysoké kvalitě slibuje nová platforma...